Leden 2009

high school musical

3. ledna 2009 v 13:55 | Kar0lína |  ►videoklipy
high school musical 3 I Want It All

<a href="http://www.mp3stahuj.cz" title="mp3stahuj.cz

high school musical 3 Can I Have This Dance

<a href="http://www.mp3stahuj.cz" title="mp3stahuj.cz

high school musical 3 Right Here,Right Now

<a href="http://www.mp3stahuj.cz" title="mp3stahuj.cz

high school musical 2 Everyday

Muzikál ze Střední
High School Musical

p0pis znamení

2. ledna 2009 v 21:42 | Kar0lína |  ►horoskopy
Beran
(od 21.března do 20.dubna)

Vládce znamení: Mars
Charakter znamení: oheň
Soulad se znamením: Lev, Střelec
Barva: červená
Kov: železo
Kameny: diamant, ametyst, granát, rubín, chalcedon, jaspis, korál, hematit, achát
Rostliny: tulipán, karafiát, kopřiva
Vůně: vřes
Magické číslo: 5
Šťastná čísla: 1, 5, 7, 13, 25, 65, 47, 325
Příznivé dny: úterý, sobota, neděle
Povaha: cholerická

Berani jsou odvážní, energičtí a rozhodní lidé, kteří dokážou prosazovat nové myšlenky a vždy chtějí být první. Do každé činnosti se pouštějí s velkým nadšením. Jsou veselí a zdá se, že přímo překypují nadšením a elánem. Za všech okolností chtějí potvrdit své mimořádné schopnosti, které je vedou k velkým výkonům. Snaží se být zcela nezávislí a svobodní. Mají schopnost přenášet své nadšení na druhé, a tak jsou výbornými organizátory. Lidé narození v Beranu se vyznačují optimismem, pevnou vůlí, ctižádostivostí a vírou ve své schopnosti. Díky tomu se neleknou se žádných překážek a nedají se odstrašit ani neúspěchem. Tomu se občas nevyhnou, protože před tím, než se do čehokoli pustí, se obyčejně nezdržují posuzováním, zda na daný úkol stačí jejich síly. Mají sklon k ukvapenosti - a navíc vytrvalost nepatří mezi jejich nejsilnější vlastnosti. Přesto jsou schopni velkých skutků, pro jejichž uskutečnění se dokážou nebývale obětovat. Třebaže se Berani snaží mnohé vyřešit vůlí a někdy podceňují rozumovou stránku, nemívají potíže a chápáním, mají dobrý postřeh a touhu po poznání. K jejich typickým vlastnostem dále patří upřímnost a poctivost.


Osobnosti narozené v tomto znamení:
Lucie Bílá, Marlon Brando, Vlasta Burian, Mariah Carey, Claudia Cardinalová, Giacomo Casanova, Joan Crawfordová, Betty Mac Donaldová, Albert Einstein, Vincent Van Gogh, Scarlett O´ Harová, Dagmar Havlová, Adolf Hitler, Bohumil Hrabal, Charles Chaplin, Jan Ámos Komenský, Jarmila Loukotková, Eddie Murphy, Diana Rossová, Jan Svěrák, Olga Šípková, Leonardo da Vinci
Býk
(od 21.dubna do 21.května)

Vládce znamení: Venuše
Charakter znamení: země
Soulad se znamením: Panna, Kozoroh, Rak, Ryby
Barva: tmavě zelená
Kov: měď
Kameny: smaragd, achát, jaspis, onyx, malachit, růženín, korál
Rostliny: pomněnka, slunečnice, vrba, modřín, dub
Vůně: vrbina
Magické číslo: 7
Šťastná čísla: 4, 6, 7, 8, 22, 49, 175, 1225
Příznivé dny: pátek
Povaha: melancholicko-flegmatická

Lidé narození v Býku bývají klidní, trpěliví a nenároční. Jsou velmi konzervativní. Jejich ideálem nejsou velké skutky, nýbrž spíše klid a pohodlí. Málokdy se nechají ovlivnit a své názory umíněně obhajují. Umějí ale být také pracovití a poslušní. Často působí odměřeně a uzavřeně a vůči ostatním lidem se chovají až plaše.


Přátelství s Býkem bývá pevné, přičemž jde o trvalý vztah plný důvěry, čemuž napomáhá i jeho dobrosrdečnost a veselá povaha. V lásce i manželství jsou Býci spolehliví, i když je jejich smyslnost dokáže někdy zavést na scestí. Manželství často uzavírají poměrně brzy. Jako rodiče patří Býci k nejlepším. Děti milují - a často se pro ně obětují. Výborně si rozumějí s dětmi narozenými především ve znamení Kozoroha a Panny, horší už je to s dětmi narozenými ve Vodnáři a ve Lvu, které se vyznačují samostatností a sklonem k dominantnímu chování. V lásce nacházejí štěstí s Rakem, Pannou, Kozorohem a Rybou.

.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Alžběta II., Jiřina Bohdalová, Honoré de Balzac, Salvador Dalí, Ella Fitzgeraldová, Sigmund Freud, Petr Hapka, Jaroslav Hašek, Cher, Jan Pavel II., Karel Kachyňa, Oldřich Kaiser, Karel IV., Vladimír Iljič Lenin, Josef Mánes, Jack Nicholson, Dagmar Patrasová, Michelle Pfeifferová, William Shakespeare, Barbara Streisandová, Shirley Tempel-Blacková, Marie Terezie

Blíženci
(od 22.května do 21.června)


Vládce znamení: Merkur
Charakter znamení: vzduch
Soulad se znamením: Váhy, Vodnář
Barva: žlutá, kaštanová
Kov: rtuť
Kameny: beryl, akvamarín, achát, malachit, diamant, opál, chalcedon, tygří oko, křišťál, jantar
Rostliny: máta, meduňka, pomněnka, líska, tymián, bez
Vůně: jalovec
Magické číslo: 7
Šťastná čísla: 3, 8, 12, 13, 23, 64, 260, 2080
Příznivé dny: úterý
Povaha: melancholický sangvinik

Blíženci mohou být poměrně různorodí. Někdy jsou dobrotiví, laskaví a pokorní, jindy málem až bezcitní. Stále hledají něco nového. Stává se proto, že se jim nedaří dotáhnout věci do konce, byť bývá jejich činnost poznamenána neklidem a chvatem. Snadno se pro něco nadchnou, ale stejně snadno pak přenesou své nadšení jinam. Podobně se projevují i ve vztahu k ostatním lidem.


V lásce a manželství projevují Blíženci jistý neklid a nestálost. Jako rodiče se důsledně snaží vyvarovat chyb, jichž se dopouštěli jejich vlastní rodiče - k těm ale chovají velkou úctu. V praxi tak dochází k tomu, že se snaží poskytovat dětem co největší volnost. Kamarádské vztahy mají zvláště s potomky, kteří se narodili ve znamení Vah a Vodnáře. Hledání kompromisů se naproti tomu nevyvarují ne vztahu k dětem narozeným v Rybách a v Panně. V lásce si nejvíce rozumějí se Lvem, Váhami a Vodnářem.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Edvard Beneš, Björn Borg, Naomi Campbellová, Bob Dylan, Clint Eastwood, Paul Gaugin, Marilyn Monroeová, František Palacký, Alexandr Sergejevič Puškin, Helena Růžičková, John F. Kennedy, Luděk Sobota, Libuše Šafránková, Královna Viktorie, Miki Volek, Jiří Voskovec, Richard Wagner, Jitka Zelenková
Rak
(od 22.června do 22.července)

Vládce znamení: Měsíc
Charakter znamení: voda
Soulad se znamením: Štír, Ryby
Barva: fialová, bílá
Kov: stříbro
Kameny: smaragd, opál, křemen, topas, jaspis, korál, karneol, diamant, perly
Rostliny: mák, bříza, konvalinka
Vůně: kosatec
Magické číslo: 2
Šťastná čísla: 2, 5, 9, 12, 48, 81, 369, 3321
Příznivé dny: pondělí, čtvrtek, pátek
Povaha: flegmatická

Typickými vlastnostmi Raků jsou zdrženlivost, klid a přizpůsobivost. V neznámém prostředí se ale pohybují stydlivě a dosti nejistě. Potřebují mít ve svém okolí člověka, na kterého se mohou spolehnout. Ačkoli působí značně váhavě a stydlivě, touží po tom, aby si jich někdo všiml a dosáhli uznání. Nedokážou se ale vnucovat, navíc málokdy odhalí svoji pravou tvář..

Nestálost a náladovost, které někdy vedou až k přelétavosti, projevují Raci i v lásce a manželství, třebaže je pro ně příznačná značná starostlivost o blízké osoby. Ke spokojenosti potřebují být chápáni a milováni - a dokážou se za to odměnit nebývalou fantazií a romantikou. Jako rodiče jsou mimořádně starostliví. To se s rostoucím věkem potomků zpravidla stává zdrojem problémů - zvláště pokud se děti narodily ve znamení Vah a Kozoroha. Bezproblémové vztahy naopak mívají Raci s dětmi, které se narodily ve znamení Ryb či Štíra. Také jako partneři jsou pro ně nejvýhodnější Štíři, Ryby - a k nim přistupují ještě Raci a Panny.Osobnosti narozené v tomto znamení:
Louis Armstrong, Harrison Ford, Karel Gott, Jiří Grossmann, Olga Havlová, Ernest Hemingway, Josef Jungmann, Franz Kafka, Gina Lolobrigida, Jan Neruda, Ota Pavel, Francesco Petrarca, František Plánička, Erich Maria Remarque, Rembrandt, George Sandová, Ringo Starr, Meryl Streepová
Lev
(od 23.července do 23.srpna)

Vládce znamení: Slunce
Charakter znamení: oheň
Soulad se znamením: Beran, Střelec
Barva: červená, oranžová, žlutá
Kov: zlato
Kameny: jantar, rubín, chrysolit, granát, ametyst, diamant křišťál, tygří oko
Rostliny: kopretina, slunečnice, růže, oliva, pivoňka, hloh
Vůně: otočník
Magické číslo: 19
Šťastná čísla: 1, 3, 6, 9, 36, 93, 111, 666
Příznivé dny: středa, čtvrtek, neděle
Povaha: cholericko-flegmatická

Lidé narození ve znamení Lva bývají vnímáni jako šlechetní a vznešení. Typická je pro ně zdravá pýcha a touha po vládnutí. Jejich smýšlení je velkorysé, naprosto cizí jsou jim pocity strachu a méněcennosti. Třebaže o to vědomě neusilují, často vzbuzují úctu. Lvi jsou veselí - a optimismus dokážou šířit kolem sebe všude, kde se objeví.

Poživačnost, která je pro Lvy příznačná, se společně s jejich dalšími charakterovými vlastnostmi uplatňuje i v lásce a v manželství. Někdy bývá pokládána za zdroj nestálosti a k nevěry. Rodinný život je ale pro Lvy velmi důležitý. Zvláště budoucnost svých dětí mají jasně naplánovanou - a to někdy až za hranice reality. V důsledku toho občas dochází v rodinách k napětí. To se projevuje zvláště tehdy, je-li dcerou či synem Lva Štír. Naopak dobré vztahy mívají Lvi s dětmi narozenými ve Střelci a v Beranu.

Povolání bývá pro Lvy jedním z prostředků seberealizace - a úspěchu jsou schopni mnohé obětovat. Mívají ambice usilovat o získání autority a o dosažení co nejvyššího postavení. Jejich snem je pracovat tvůrčím způsobem, řídit ostatní lidi a vydávat pokyny podřízeným - nebo alespoň žákům. Ve svém okolí netolerují tendence k průměrnosti, zahálku přímo nesnášejí. Někdy však pro přemíru plánů zůstává otázkou, kterým směrem se pustit dříve. V podnikání a v obchodě se také někdy jeví nevýhodou lví velkorysost. Mívají rovněž potíže s nedochvilností.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Paul Anka, Jásir Arafat, Fidel Castro, Alexander Dumas, Karel Fiala, Melanie Griffithová, Alfred Hitchcock, Dustin Hoffman, Jacqueline Kennedyová, Josef Laufer, Madonna, Alfons Mucha, Napoleon I. Bonaparte, Oldřich Nový, Dorothy Parkerová, Eva Pilarová, Boleslav Polívka, Robert Redford, Július Satinský, Josef Suk.
Panna
(od 24.srpna do 23.září)

Vládce znamení: Merkur
Charakter znamení: země
Soulad se znamením: Býk, Kozoroh
Barva: hnědá
Kov: rtuť
Kameny: jantar, achát, smaragd, tygří oko, karneol, jaspis, safír, lazurit, beryl
Rostliny: pšenice, hyacint, levandule, borovice, bez
Vůně: jalovec
Magické číslo: 7
Šťastná čísla: 3, 4, 8, 10, 33, 64, 260, 2080
Příznivé dny: pondělí, úterý, středa, čtvrtek
Povaha: melancholicko-flegmatická

Lidé narození v Panně jsou velmi bystří a šikovní. Mají smysl pro praktický život. Vyznačují se také sklonem k sobectví - ze všech tvorů na světě mají nejraději sebe. Navenek působí tiše a mlčenlivě. Ve svých postojích bývají nestálí a snadno se nechají ovlivnit. Někdy bývají Panny považovány za poněkud zženštilé povahy se sklonem k hypochondrismu..

Klidná povaha zrozenců v Panně, která neprahne po dobrodružstvích a výstřednostech, se projevuje i v jejich osobním životě. Proto bývají považováni za ideální partnery. Také jako rodiče představují přímo vzor. Někdy až přehnanou starostlivost ale děti nepovažují za ideální, a tak se často poměrně záhy osamostatňují. Komplikace se objevují zejména tehdy, pokud se jedná o děti narozené v Blížencích a Střelci. Nejlépe si Panny rozumějí s potomky narozenými v Býku a Kozorohu. Jako partneři se k Pannám hodí osoby stejného znamení, případně Býk, Štír a Kozoroh.


Osobnosti narozené v tomto znamení:
Alžběta I., Lída Baarová, Ingrid Bergmanová, Radoslav Brzobohatý, Sean Connery, Greta Garbo, Maurice Chevalier, Michael Jackson, Zora Jandová, Milan Kňažko, Sophia Lorenová, Freddie Mercury, Jan Rosák, Ljuba Skořepová, Lev Nikolajevič Tolstoj, Marta Vančurová, Hana Zagorová, Emil Zátopek
Váhy
(od 24.září do 23.října)


Vládce znamení: Venuše
Charakter znamení: vzduch
Soulad se znamením: Blíženci, Vodnář
Barva: námořnická modrá, vodově zelená
Kov: měď
Kameny: diamant, opál, tyrkys, safír, jadeit, růženín, korál, turmalín, topas, smaragd
Rostliny: šípková růže, azalka, pomněnka
Vůně: vrbina
Magické číslo: 3
Šťastná čísla: 7, 8, 10, 27, 49, 175, 1225
Příznivé dny: středa, pátek
Povaha: sangvinicko-flegmatická

O lidech narozených ve znamení Vah se říká, že jsou velmi otevření, svědomití a slušní, že jsou jedinci, kteří přímo nenávidějí jakékoli spory a konflikty. Ty raději obcházejí - nebo se přizpůsobí. Třebaže působí dojmem vyrovnaných a jistých lidí, ve skutečnosti jsou dosti nerozhodní. A ačkoli bývají poctiví a upřímní, není radno se na ně ve všem spolehnout.

Lidé narození ve znamení Vah jsou silně citově založení. Umějí se bezstarostně bavit a radovat z darů života i z požitků všeho druhu. Mají také kladný vztah k penězům, které jim umožňují pořídit si to, po čem touží - od šatů přes hudební nahrávky a šperky až po umělecká díla. Nelze je ale považovat za marnotratníky. Zrozenci ve znamení Vah bývají poctiví, pravdomluvní a spravedliví. Jejich jednání obyčejně určuje spíše srdce než hlava. Pokud se ale dostanou do nesnází, umějí si s novou situací dobře poradit. Někdy však jde jen o masku: třebaže Váhy navenek působí klidně, uvolněně a vyrovnaně, uvnitř často hlodá nejistota a rozkolísanost.

Pro družné povahy Vah hodně znamená i láska a manželství. Bytostně potřebují mnoho lásky a citu. Partner, v němž mají záštitu a kterému mohou důvěřovat, na ně působí vskutku blahodárně: bez takového zázemí se často prohlubuje sklon k nerozhodnosti a může ochabnout i odvaha a sebevědomí. Rodině přikládají Váhy velkou důležitost, třebaže to někdy není na první pohled zřejmé - mají totiž dosti hádavou povahu. Harmonické prostředí dokážou vytvořit s partnerem a s dětmi narozenými ve Vodnáři a v Blížencích i se Střelci nebo Váhami. Kosa na kámen ale padne, pokud se sejdou s Kozorohem či Rakem.Osobnosti narozené v tomto znamení:
Brigitte Bardotová, Sarah Bernhardtová, Jimmy Carter, Michael Douglas, Dwight Eisenhower, George Gershwin, Václav Havel, Ondřej Havelka, Emil Holub, Rudolf Hrušínský, Jaroslav Ježek, John Lennon, Vladimír Menšík, Luciano Pavarotti, Vladimír Remek, Bruce Springsteen, Sting, Margaret Thatcherová, Oscar Wilde.
TOPlist TOPlist Štír
(od 24.října do 22.listopadu)

Vládce znamení: Pluto a Mars
Charakter znamení: voda
Soulad se znamením: Rak, Ryby
Barva: černá, rumělková, fialová
Kov: železo
Kameny: opál, topas, granát, smaragd, obsidián, hematit, malachit, ametyst, jaspis, achát, rubín
Rostliny: cypřiš, narcis, jeřabina, broskvoň
Vůně: vřes
Magické číslo: 4
Šťastná čísla: 5, 7, 9, 11, 23, 25, 47, 65, 325
Příznivé dny: čtvrtek, pátek
Povaha: flegmaticko-cholerická

Lidé narození ve znamení Štíra jsou velmi bystří, jejich silnou stránkou myšlení. Dokážou dospět k originálním závěrům, které pak paličatě obhajují. Jsou zvláštní tím, že jednou jsou neobyčejně ochotní, podruhé se jeví jako pravý opak. Jen stěží se dá odhadnout, jak budou právě reagovat. Když očekáváme, že budou laskaví a ochotní, přijde uštěpačnost a zlost. A když nečekáme nic dobrého, najednou srší ochotou a vůlí pomoci.


Štíři jsou silně eroticky založení a mají pověst svůdných a sexy vyhlížejících lidí. Přesto jejich manželství často ztroskotávají, přičemž na vině obyčejně stojí jejich neoblomnost a panovačnost. Tyto vlastnosti se projevují i ve vztahu k dětem. Štíři je rádi ovládají, což u Lvů a Vodnářů často vyvolává odpor. Naproti tomu s Raky, Rybami a Kozorohy vycházejí Štíři vcelku bez problémů a mají s nimi dobré vztahy, ať už jde o lásku mileneckou, nebo rodičovskou. Mezi Štíry nacházíme četné vynikající vědce i umělce. Rádi ale také dosahují velké moci, takže nepřekvapí, že třeba mezi prezidenty Spojených států měli Štíři většinu. Uplatní se všude tam, kde je zapotřebí bystrých, cílevědomých, neústupných a houževnatých lidí s vysokou inteligencí, kteří touží po úspěchu. U Šírů, kteří jsou méně orientováni na materiální hodnoty, pak jsou rovnítky úspěchu morálka a etika.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Marie Antoinetta, Karel Havlíček Borovský, Richard Burton, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Jodie Fosterová, Indíra Gándhíová, Annie Girardotová, Miroslav Horníček, Princ Charles, Petra Janů, Grace Kellyová, Jana Koubková, Marta Kubišová, Demi Mooreová, Julia Robertsová, Marie Rottrová, Nicolo Paganinni, Pablo Picasso, Pavel Trávníček, Voltaire, Pavel Zedníček
Střelec
(od 23.listopadu do 21.prosince)

Vládce znamení: Jupiter
Charakter znamení: oheň
Soulad se znamením: Beran, Lev
Barva: azurová, fialová
Kov: cín
Kameny: tyrkys, ametyst, granát, jantar, tygří oko, safír, obsidián, topaz, opál
Rostliny: dub, buk, jasan, lípa, vavřín, chrpa
Vůně: máta
Magické číslo: 6
Šťastná čísla: 4, 5, 9, 14, 16, 34, 37, 136
Příznivé dny: čtvrtek, pátek, sobota, neděle
Povaha: cholericko-sangvinická

Lidé narození ve znamení Střelce bývají veselí a uvolnění, neznají překážky ani váhavost. Obvykle bývají upřímní - někdy ale jsou k druhým až příliš přísní. Naproti tomu jen výjimečně někomu zalichotí. Jsou výbušní, takže se snadno rozhněvají - jak rychle ale emoce přišly, tak je zase opouštějí. Život Střelci berou především z jeho veselejší stránky.

Střelci sou jsou svým založením optimisty. Třebaže jejich konání provází určitá bezstarostnost, většinou se jim daří. Nepatří mezi bojovníky, naopak jsou příznivci klidu a míru. I z tohoto důvodu respektují autority, třebaže jinak je jim nade vše svoboda a volnost. Mají také hluboký smysl pro právo a spravedlnost. Přesto, že mají dobré rozumové schopnosti, rozhoduje u nich spíše cit. Někdy se proto dožívají zklamání po dostatečně nabytých zkušenostech. Často jsou silně nábožensky založení.

V manželství Střelci nemívají štěstí, když leckdy dospívají k poznání, že ne všechno je možno řešit citem. Rozpad svazku ale nemívá za následek to, že by směřovali k nevěře. Takové sklony jim nejsou vlastní. Jejich svobodomyslná povaha se uplatňuje i v rodině, a to zvláště ve vztahu k dětem. Pro ty dokážou připravit i četná dobrodružství. Ideální vztah se obvykle rozvine mezi Střelcem a dětmi narozenými ve Lvu a v Beranu. Horší je situace, pokud se děti narodí v Panně nebo v Rybách. V lásce by měli dát přednost Váhám, Lvům a Beranům.


Osobnosti narozené v tomto znamení:
Josef Abrhám, Kim Basingerová, Ludwig van Beethoven, Walt Disney, Jane Fondová, Miloš Forman, Hana Hegerová, Rudolf Hrušínský, Winston Churchill, Radek John, Edith Piaf, Brad Pitt, Frank Sinatra, Ladislav Smoljak, Marie Stuartovna, Steven Spielberg, Tina Turnerová, Mark Twain.
Kozoroh
(od 21.prosince do 20.ledna)

Vládce znamení: Saturn
Charakter znamení: země
Soulad se znamením: Býk, Štír
Barva: černá
Kov: olovo
Kameny: granát, jantar, onyx, rubín, jaspis, křišťál, ametyst, turmalín, achát
Rostliny: indické konopí, sedmikráska, topol, kapradí
Vůně: mák
Magické číslo: 4
Šťastná čísla: 2, 3, 8, 9, 15, 28, 45, 47
Příznivé dny: pondělí, úterý, středa
Povaha: melancholická

Typickou vlastností Kozorohů je jejich velká ctižádost. Často se zabývají velkými věcmi, a to se svědomitostí a úsilím, které vzbuzují obdiv. Snadné úkoly pro ně nepředstavují výzvu. Bývají to lidé vážní a uzavření, někdy se sklonem k podezřívavosti. Samota pro ně nepředstavuje vážnější problém, se kterým by bylo třeba něco dělat.

Kozoroh je přemýšlivý a vtipný člověk, v jehož hlavě se rodí úžasné plány, které většinou dokáže uskutečnit. Díky tomu se zrozenci tohoto znamení často stávají uznávanými osobnostmi. Sami se jen neradi podřizují. Umějí být nebývale vytrvalí a současně tvrdí k sobě i k druhým. Touží po vědění a respektují znalosti a zkušenosti ostatních. Tvrdí se, že Kozoroh předčí tvrdohlavostí Berana, vynalézavostí Štíra, logikou Pannu a náladovostí Raka. Kozorozi ale bývají také praktičtí, a vytrvalí. K jejich dalším rysům patří přemýšlivost, píle trpělivost a důslednost, která může přerůst až v puntičkářství.

Život Kozorohů je velmi prostý a uzavřený. I proto je málokdo dokáže pochopit. Komu se to ale podaří, bude mít jasno nadlouho. Jsou totiž věrni svým zásadám a zpravidla nemění svá rozhodnutí ani úsudky. K těm ale Kozorohové dospívají jen pozvolna, neboť před vynesením konečného soudu musí prozkoumat skutečnost do všech detailů.

V lásce a manželství kladou Kozorohové až přílišný důraz na rozumovou stránku věci. Nevyhnou se tak zklamání, což zvláště v pozdějším věku může vést až k zatrpklosti. Jako rodiče nebývají Kozorohové milováni, protože se vyznačují velikou přísností a malou tolerantností. Problémy se objevují zvláště tehdy, pokud je potomek narozen ve znamení Vah a Berana. Naopak rodinné harmonie lze dosáhnout dítětem narozeným ve znamení Býka či Panny. Zrozenci v těchto znameních, k nimž se přiřazují ještě Kozorohové a Ryby, jsou také nejvhodnějšími partnery Kozorohů.Osobnosti narozené v tomto znamení:
Eduard Bass, David Bowie, Kevin Costner, Karel Čapek, Marlene Dietrichová, Vlasta Fialová, Johanka z Arku, Annie Lenoxová, Jack London, Richard Nixon, Louis Pasteur, Edgar Allan Poe, Elvis Presley, Jiří Sovák, Jaroslav Vojta.
TOPlist TOPlist Vodnář
(od 21.ledna do 19.února)

Vládce znamení: Uran a Saturn
Charakter znamení: vzduch
Soulad se znamením: Blíženci, Váhy
Barva: modrá, šedá
Kov: olovo
Kameny: diamant, ametyst, akvamarín, opál, jaspis, obsidián, topaz, tyrkys, fluorit, safír
Rostliny: narcis, tulipán, třešeň , rozmarýn, topol, kapradí
Vůně: mák
Magické číslo: 22
Šťastná čísla: 2, 30, 4, 9, 10, 15, 39, 45, 49
Příznivé dny: čtvrtek, pátek, sobota
Povaha: sangvinická

Vodnáři bývají lidmi s velkými ideály. Mnozí mají pevnou vůli, ale často jim chybí rozvaha. I proto se stává, že když vidí před sebou nějaký cíl, nevnímají jakékoli překážky. Jejich typickou vlastností je pracovitost, zpravidla vedou klidný a bezkonflikní život - někdy ale plný překvapení. Navzdory samotářské povaze bývají ve společnosti oblíbeni.


V zaměstnání patří Vodnáři k velmi úspěšným. Pomáhá jim v tom silná vůle a trpělivost. Nemají ale v oblibě namáhavou práci. Často pro ně není důležitá finanční odměna, ale vlastní pocit uspokojení z vykonané práce. I to je důvodem, proč se mezi mimi najde tolik vědeckých a tvůrčích typů. Vodnáři netouží po dosažení nejvyšších postů, ale jde jim o to, aby si vydobyli dostatek svobody a samostatnosti. Pokud je práce nebaví nebo nudí, ztrácejí veškerou motivaci. Po úspěchu si také někdy sami šlapou v důsledku těžko pochopitelných duševních stavů. Pak u nich převládne nerozhodnost a nechají si ujít příležitost, na kterou třeba i dlouho čekali.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Bára Basiková, Kateřina Brožová, Enzo Ferrari, Lenka Filipová, Geena Davisová, Thomas Alva Edison, Mia Farrowová, Miloš Forman, Jiří Lábus, Milan Lasica, Wolfgang Amadeus Mozart, Božena Němcová, Paul Newman, Kim Novaková, Ronald Reagan, Romain Rolland, John Travolta, Jan Werich

Ryby
(od 20.února do 20.března)


Vládce znamení: Neptun, Jupiter
Charakter znamení: voda
Soulad se znamením: Rak, Štír
Barva: blankytně modrá
Kov: cín
Kameny: ametyst, akvamarín, topas, červený korál, fluorit, safír, tyrkys, perly, křišťál
Rostliny: mák, vodní rostliny, olše, jasmín, chrpa
Vůně: máta
Magické číslo: 11
Šťastná čísla: 2, 4, 11, 16, 24, 32, 34, 136
Příznivé dny: pátek, sobota, neděle
Povaha: flegmaticko-sangvinická

Lidé narození ve znamení Ryb jsou ostýchaví, někdy budí dojem zakřiknutosti. To působí problémy v komunikaci s druhými lidmi, kdy Ryby leckdy vyvolávají dojem, že by byly nejraději někde úplně jinde. Ryby žijí v ustavičném neklidu, chybí jim rozhodnost - a často ani samy nevědí, co vlastně chtějí. Jako lidé nebývají příliš spolehliví, přesto disponují notnou obětavostí.


Ryby jsou také přátelské, milé a skromné. Umějí být věrnými přáteli. Často dokážou přinášet pro druhé velké oběti a jejichž potíže, problémy a útrapy vnímají často intenzívněji nežli své vlastní. Schází jim však jistota ve vystupování a schopnost ovládat své city. Dobře vedená výchova ale dokáže Ryby velmi slušně vybavit do života.

V lásce a manželství Rybám štěstí nepřeje. Jejich touha po lepším světě způsobuje, že i v lásce stávají nespolehlivými. Jako mimořádně vnímaví jedinci často v partnerském vztahu spíše trpí. Třebaže mají hluboký vztah k rodině, patří mezi nejvíc nevěrných partnerů. Porozumění najdou nespíše u Býka, Raka, Štíra, Kozoroha či Ryb. Ani jako rodiče nemívají silnou pozici. Dětem spíš podléhají, takže potomci časem získávají v rodině dominantní pozici. Problémy se vyhrocují hlavně s dětmi narozenými v Blížencích a ve Střelci. Nejvýhodnější situace nastává, pokud se děti narodí ve Štíru či Raku.

Ryby dokážou být poctivými a spolehlivými pracovníky - potřebují ale dobré vedení. Většinou se jim vyhovuje klidné zaměstnání badatelského typu. Jsou typickými umělci, spisovateli, mysliteli či hudebníky, což jim současně dává možnost uniknout z reálného světa. Už běžný kancelářský ruch pro ně může představovat problém. Málokdy Ryby dosahují nadměrných finančních úspěchů. Existují sice mimořádně ambiciózní jedinci, ale ti netvoří nijak početnou skupinu.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Cindy Crawfordová, Martin Dejdar, Ema Destinová, Albert Einstein, Georg Fridrich Händel, Victor Hugo, Jiří Menzel, Ornella Mutiová, Viktor Preiss, Bedřich Smetana, Sharon Stoneová, Karolína Světlá, Elizabeth Taylorová, Eva Vejmělková, Lucie Vondráčková, George Washington, Bruce Willis.

hýbací obrázky

2. ledna 2009 v 20:54 | Kar0lína |  ►animace

Tenha o seu também! Tenha o seu também! Tenha o seu também! Tenha o seu também! Tenha o seu também! Tenha o seu também! Tenha o seu também! Tenha o seu também! Tenha o seu também! Tenha o seu também! Tenha o seu também! Tenha o seu também! Tenha o seu também!


The image “http://www.subliminalworld.org/28.gif” cannot be displayed, because it contains errors.The image “http://www.delano.k12.mn.us/images/district/tiger%20animated.gif” cannot be displayed, because it contains errors.The image “http://www.banner-button.com/wallpapers/smallimages/02-wp-011r.gif” cannot be displayed, because it contains errors.


Pejsek

ankety

2. ledna 2009 v 20:15 | Kar0lína |  ►ankety
šelmy,vlk,,tygr0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
králík,hlodavci,ježek0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
medvěd,žirafa,slon,0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
kočka,pes,kun,žába,0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
delfín,tulen,kosatka0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
jiné0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy


pop,ploužáky0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
dance,disco0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
hip hop,rap0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
dechovky0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
emo,jazz,rock,punk0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
techno,beatbox,remix0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy


celebrity0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
zvířata0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
hudbu0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
stránky0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
videa0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
referáty0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy

em0

2. ledna 2009 v 20:04 | Kar0lína |  ►em0 0brázky
Obrázky - Emo: 6Obrázky - Emo: 2Obrázky - Emo: 3Obrázky - Emo: 3Obrázky - Emo: 4Obrázky - Emo: 5Obrázky - Emo: 8
Obrázky - Emo: 1Obrázky - Emo: 7Obrázky - Emo: 3Obrázky - Emo: 4
Obrázky - Emo: 6Obrázky - Emo: 8Obrázky - Emo: 3Obrázky - Emo: 1Obrázky - Emo: 4Obrázky - Emo: 7Obrázky - Emo: 8Obrázky - Emo: 1

barbie

2. ledna 2009 v 19:51 | Kar0lína |  ►barbie
Obrázky - Barbie: 1Obrázky - Barbie: 3Obrázky - Barbie: 4Obrázky - Barbie: 7Obrázky - Barbie: 8Obrázky - Barbie: 2Obrázky - Barbie: 1Obrázky - Barbie: 3Obrázky - Barbie: 5Obrázky - Barbie: 6Obrázky - Barbie: 8Obrázky - Barbie: 8Obrázky - Barbie: 2Obrázky - Barbie: 7Obrázky - Barbie: 2Obrázky - Barbie: 1Obrázky - Barbie: 3Obrázky - Barbie: 4Obrázky - Barbie: 8Obrázky - Barbie: 7Obrázky - Barbie: 5Obrázky - Barbie: 6Obrázky - Barbie: 2Obrázky - Barbie: 4